اخبار, گزارشات

استان مرکزی | ۶۵ طلبه بسیجی کار تغسیل اموات کرونایی را انجام می‌دهند

بنیاد خیرین حوزه های علمیه

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام ابوالفضل رجبی ظهر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا قرارگاه عملیاتی شهید سلیمانی برای مبارزه همه جانبه و کاهش آسیب‌های بیماری کرونا به همت طلاب بسیجی تشکیل شد که خوشبختانه در طی این یک سال اقدامات این قرارگاه بسیار چشمگیر بوده و توانسته برکات فراوانی داشته باشد که بیش از ۳۴ گروه جهادی در قالب طرح شهید سلیمانی در بسیج طلاب استان مرکزی سازماندهی شده‌اند.

وی تصریح کرد: طلاب بسیجی با تاسی از سیره شهدا و فرهنگ دفاع مقدس در شرایطی که مشکلات به واسطه بیماری برای مردم به وجود آمده در ابعاد مختلف در کنار مردم هستند و با همه توان به آنها خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در خصوص فعالیت‌های بسیج طلاب در راستای مقابله با کرونا بیش از ۱۵ محور فعالیتی در نظر گرفته شده که طلاب بسیجی با حضور در هرکدام از این محورها فعالیت‌های اثرگذاری انجام می‌دهند.

رجبی ضدعفونی و گندزدایی از معابر و اماکن، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش بهداشتی، رزمایش‌های کمک مومنانه، تهیه غذای گرم، کمک‌های نقدی و غیرنقدی به کارگران و افراد آسیب دیده، همراهی با بیماران، کمک به کادر درمان، انجام غسل و کفن فوت‌شدگان کرونایی، حضور در مناطق محروم برای خدمت رسانی، فعالیت‌های تبلیغی و تبیینی، راه‌اندازی هیئت‌های مجازی و محافل بصیرتی در فضای مجازی و سایر فعالیت‌های دیگر را از محورهای مهم فعالیت‌های بسیج طلاب در راستای مقابله همه جانبه با بیماری کرونا برشمرد.

وی گفت: مهم‌ترین هدف ورود طلاب بسیجی در قرارگاه شهید سلیمانی امیدآفرینی و تقویت امید در جامعه است که طلاب بسیجی بار دیگر نشان دادند همواره در کنار مردم آماده خدمت رسانی و مجاهدت هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کاری که طلاب بسیجی در ایام کرونا انجام دادن تغسیل اموات کرونایی بود که علاوه بر اینکه نگرانی‌ها را برطرف کردمرهمی بر زخم بازماندگان و خانواده‌های اموات کرونایی بود و موجب شد برخی از کشورهای مسلمان دیگر از این اقدام الگو برداری کنند، ادامه داد: در سطح استان مرکزی بیش از ۶۵ طلبه بسیجی خواهر و برادر کار تغسیل اموات کرونایی را انجام می‌دهند و با اقدامات خود جلوه‌ای از ایثار و ازخودگذشتگی را به نمایش می‌گذارند.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شرایط قرمز شدن استان مرکزی فعالیت‌های بسیج طلاب در قالب قرارگاه شهید سلیمانی با قوت ادامه خواهد داشت.

رجبی گفت: رزمایش کمک مومنانه و توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی به جامعه هدف، فعالیت‌های تبیینی و تبلیغی، برگزاری مسابقات قرآن و معارف قرآنی به شکل مجازی، اجرای طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی و راه اندازی ایستگاه‌های پاسخ به مسائل شرعی و احکام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز از جمله برنامه‌های بسیج طلاب در ایام ماه مبارک رمضان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =