اخبار, گزارشات

قم | فعالیت ۲۵۰ طلبه در موج چهارم کرونا

بنیاد خیرین حوزه های علمیه

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی با اشاره به موج چهارم شیوع ویروس منحوس کرونا اظهارکرد: بنا بر اعلام نیاز تا کنون ۲۵۰ طلبه جهادی برادر و خواهر در چهار بیمارستان سطح شهر قم در سه شیفت مستقر شده‌اند.

دبیر ستاد حوزوی بحران و حوادث غیرمترقبه با بیان اینکه تلاش‌هایی که حوزویان در این ایام به عنوان کار جهادی انجام دادند، برگ زرینی در تاریخ روحانیت بود، تصریح کرد: موج چهارم در شرایطی اتفاق افتاد که گروه‌های جهادی ستاد بحران حوزوی از حالت آماده باش خارج شده بودند و این به دلیل وضعیت مطلوب و رو به سفیدی بود که استان قم داشت به طوریکه با گذشت سه چهار روز هم ما شاهد مورد فوتی نبودیم.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی افزود: موج سوم هم خیلی پررنگ نبود و ما در قم مشکل چندانی نداشتیم که بخواهیم تمام گروه‌های جهادی را در حالت آماده باش نگه داریم، بنابر این به صورت فعال به معنای زمان بحران و ضرورت نبودند. با شروع موج چهارم و درخواست از ستاد بحران حوزوی جلسه ای با حضور تمام اعضای ستاد بحران حوزوی، سرتیم‌های طلاب جهادی مستقر در بیمارستان‌ها، مسئول کمیته بیمارستان‌ها، مسئول کمیته آرامستان‌ها در دانشگاه علوم پزشکی استان برگزارشد، جلسه بسیار دقیق و کارشناسی بود و منجر به فعال شدن مجدد ستاد بحران حوزوی در موج چهارم کرونا گردید.

وی ادامه داد: از فردای آن روز فراخوانی منتشر شد، ۲۵۰ طلبه خواهر و برادر فوراً اعلام آمادگی کردند با ساماندهی که صورت گرفت در هر بیمارستان ۵ طلبه برادر و ۴ طلبه خواهر به همراه مشاورینی ممحض به صورت شبانه روز در سه شیفت مشغول به خدمت رسانی به بیماران کرونایی و همراهی با کادر درمان شدند.

دبیر ستاد بحران و حوادث مترقبه حوزه‌های علمیه گفت: کمیته مشاوره با هدف کاهش آلام بیماران و مشاوره به ایشان از نظر روحی و کاهش استرس فعالیت خوبی را از خود به جای گذاشت در طول فعالیت از موج اول تا کنون گروه‌های متعدد مرکز مشاوره حوزه‌های علمیه دوشادوش سایر طلاب جهادی، جهادگرانه در خدمت جامعه و همشهریان بودند.

وی ادامه داد: بحمدالله در قم خلأیی در خصوص کمک رسانی به بیمارستان نداریم و با تشدید شرایط کرونایی در اعلام عمومی به حوزه‌های مراکز استان و درخواست برای فراخوان طلاب جهادی مناطق خود خواستیم تا طلاب جهادی با نظارت مدیریت مدارس و ستاد بحران حوزوی در نقاطی که در هر استان مشخص می شود، حضور فعالانه ای داشته باشند تا ان شاءالله به زودی شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس از کشور و عالم باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =