اخبار, گزارشات

مشهد | طلاب ۸ زندانی بدهکار را آزاد کردند

بنیاد خیرین حوزه های علمیه

حجت‌الاسلام محمد الهی خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: بعد از واریزی نامتعارف رئیس جمهور تعداد زیادی از روحانیون و طلاب تصمیم گرفتند این مبلغ را صرف کارهای عام‌المنفعه و مواسات با مردم کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه روحانیت مردمی افزود: برخی این مبلغ را به خانواده‌های مستمندی که می‌شناختند دادند، برخی در بحث تهیه اقلام مورد نیاز برای نیازمندان و وجوه مختلف دیگر هزینه کردند.

وی خاطرنشان کرد: جبهه روحانیت مردمی پیشنهاد داد که طلاب مبالغی که مدنظرشان است را برای آزادی زندانیان بدهی مالی به حسابی واریز کنند.

الهی خراسانی با بیان اینکه در کمتر از یک هفته بیش از ۳۰ میلیون تومان واریز شد، ادامه داد: با اندرزگاه معراج در زندان مرکزی مشهد ارتباط گرفتیم آن‌ها نیز افراد دارای صلاحیت آزادی را بررسی کرده و با هماهنگی با دادگستری و قضات، هشت نفر از زندانیان مالی در آستانه عید سعید فطر طی مراسمی با حضور نمایندگان جبهه روحانیت مردمی و مسوولان زندان مرکزی مشهد آزاد شدند.

عضو شورای مرکزی جبهه روحانیت مردمی بیان کرد: آزادسازی زندانیان به مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود اما نکته مهم در این اتفاق این بود که تمام این پول، مبالغی بود که طلاب و روحانیون با وجود اینکه بسیاری از آن‌ها زندگی سختی را می‌گذرانند و به همان مبلغ محدود نیز نیاز داشتند؛ اما ترجیح دادند این واریزی نامتعارف را که در شرایط سخت معیشتی مردم واریز شده بود برای گره‌گشایی از کار مردم و آزادی زندانیان هزینه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =