اخبار, گزارشات

کرمان | خدمات جهادی طلاب در طرح شهید سلیمانی

بنیاد خیرین حوزه های علمیه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام جعفری در مراسم تجلیل از جهادگران بسیج طلاب سپاه ثارالله استان کرمان در طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: به‌دنبال اتفاقی که در کل دنیا صورت گفت و دنیا درگیر ویروس منحوس کرونا شد، به حمد و منت الهی طرح شهید سلیمانی از طرف سازمان بسیج مستضعفان به همه اقشار ابلاغ شد و قشر طلاب، اساتید و روحانیون بسیجی هم در این طرح بخشی از خدمت را متقبل شدند.

مسئول بسیج طلاب استان کرمان عنوان کرد: در پی طرح، فراخوانی در سراسر استان انجام و ۱۵۰ نفر از طلاب بسیجی اعلام آمادگی کردند که در حال حاضر ۶۴ نفر از این طلاب بسیجی در سراسر استان مشغول خدمت‌رسانی هستند و در زمینه روحیه‌بخشی به بیماران، کمک به کادر درمانی بیمارستان و همراه بیمار فعالیت کردند و توانستند سنگ بزرگی از جلوی پای پرسنل درمانی بردارند.

وی افزود: در طرح سپبهد شهید حاج‌قاسم سلیمانی بحث ازدواج آسان آمده که روحانیت و طلاب بسیجی به وظایف قانونی خود مشغول بودند که یکی از این کارها ایجاد اصلاح ذات‌البین بود که نقش مشاوره‌ای در این بخش ایفا کردند و مسائل برخی خانواده‌هایی که دچار اختلاف بودند را حل کردند.

جعفری ادامه داد: در قالب این طرح تأمین کمک هزینه درمان برای زوج‌های نابارور و معرفی وام قرض‌الحسنه از معاونت سرمایه انسانی بسیج به این زوجین توسط طلاب بسیجی انجام شد.

وی ابراز کرد: یکی از قسمت‌های طرح شهید سلیمانی تقسیم بسته‌های معیشتی بود که در این راستا بیش از یک‌هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شد، اقدام دیگر این طرح ارتباط با خیران بود که توانستیم ۶ سری جهیزیه برای زوجین نیازمند فراهم کنیم.

مسئول بسیج طلاب استان کرمان خاطرنشان کرد: از کارهای دیگری که طلاب متقبل شدند، بحث فرهنگی بود که با دایرکردن موکب‌های فرهنگی یک هزار نفر از طلاب بسیجی در موکب‌ها شرکت کردند و در بحث منبر مجازی هم فعالیت کردند که امیدواریم شیرینی این قبیل کارها جمع شدن بساط ویروس منحوس کرونا باشد که در آن لحظه کادر درمان ما نفس راحتی خواهند کشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =