اخبار, گزارشات, مجله

نشست خبری گزارش فعالیت سه ماهه دوم بنیاد خیرین حوزه

به گزارش خبرنگار بنیاد خیرین حوزه های علمیه، حجت الاسلام حسین فخرروحانی ظهر امروز در نشست خبری ارائه گزارش سه ماهه دوم عملکرد ب معرفی این بنیاد پرداخت و اظهار داشت: بنیاد خیرین حوزه های علمیه تنها مرکز خیریه تحت اشراف مدیریت حوزه های علمیه است و آیت الله اعرافی رئیس هیئت امنای آن می باشند.
مدیر عامل بنیاد خیرین حوزه های علمیه افزود: نقطه تمایز این بنیاد با سایر مراکز خیریه در این امر است که مسئولین بنیاد به نیازهای جاری حوزه های علمیه اشراف دارند و به دنبال رفع نیازهای دارای اولویت حوزه های علمیه هستند.
وی با اشاره به اهداف شکل گیری بنیاد خیرین حوزه های علمیه بیان کرد: آیت الله اعرافی با دغدغه رفع نیازهای حوزه و جهت دهی به کمک های خیرین دستور به تشکیل این بنیاد خیریه دادند و با دستور مدیر حوزه های علمیه فعالیت بنیاد خیریه حوزه علمیه آغاز گردیده است.
حجت الاسلام فخر روحانی عنوان کرد: با توجه به مشکلات معیشتی که از جامعه هدف گزلرش شد در این زمینه حمایت بلاعوض در دستور کار بنیاد قرار گرفت.
وی افزود: متأسفانه در این سه ماه سیل ویرانگر جنوب کشور را داشتیم که آیت الله اعرافی بلافاصله دستور فوری به آسیب دیدگان سیل را دادند و اولین محموله کمک های حوزه های علمیه در روز اول پس از سیل به مناطق سیل زده اعزام و این کمک ها از طریق روحانیون مستقر منطقه به دست آسیب زدگان این سیل رسانده شد.

کمک های بنیاد خیرین حوزه علمیه با پیوست فرهنگی همراه است!
مدیر عامل بنیاد خیرین حوزه های علمیه با بیان اینکه کمک های بنیاد خیرین حوزه با پیوست فرهنگی همراه است،تصریح کرد: خیرینی که به حوزه های علمیه کمک می کنند بر این باورند که با این اقدام در ابتدا نیاز جامعه هدف برطرف می شود و در سریع ترین زمان این نیازها ارسال می شود.
ایشان با اشاره به اعزام 110 مبلغ به مناطق محروم در ایام فاطمیه با کمک های خیرین ادامه داد: این مبلغین از گروه هایی بودند که به خاطر ضعف بودجه در حالت تعطیل بودند و با کمک خیرین این گروه ها مجدد فعال شدند.
فخر روحانی بیان کرد: روز زن نیز به 450 نفر از همسران مبلغان هدایایی اهدا شد!
از آنجا که غالب درخواست هایی که به بنیاد خیرین ارجاع می شود مربوط به مسکن است، اقداماتی برای خرید مسکن و تعمیر واحدهای فرسوده و بلااستفاده صورت گرفت.

همچنین برای حمایت از خانواده طلاب فروشگاهی در شهرک مهدیه تاسیس و اقلام با قیمت بسیار نازل و مناسب به دست آنها می رسد.
مدیر عامل بنیاد خیرین حوزه های علمیه بیان کرد: در مجموع در این سه ماه بیش از 30 میلیارد ریال توسط خیرین جمع آوری شد و در زمینه های عنوان شده توزیع گردید.
وی تاکید کرد لزوما کمک های بنیاد خیرین به طلاب و روحانیون نمی رسد، زیرا خیرین این بنیاد افرادی هستند که حوزه را به عنوان مقصد خود برای کمک به جامعه هدف انتخاب و از طریق حوزه های علمیه کمک های خود را به نیازمندان جامعه می رسانند و حوزه های علمیه براساس نیازهای جامعه در سریعترین زمان، کمک ها را توزیع می کند و در کنار آن فعالیت های تبلیغی و فرهنگی انجام می دهد.
وی عنوان کرد: برای توانمند سازی و ایجاد درآمد پایدار، کارگروه خاصی راه اندازی و کمک های خوبی جمع شده است، در ابتدای سال 1401 چند کارگاه تولیدی تبدیل و از خانواده های بی سرپرست حمایت شده و خانواده های جامعه هدف دارای شغل می شوند.
ایشان در مورد فعالیت نوروزی بنیاد عنوان داشت که 4 گروه جهادی با حمایت بنیاد خیرین حوزه در ایام نوروز به مناطق محروم اعزام می شوند و به امور جهاد سازندگی و فرهنگی می پردازند، همچنین همزمان با نیمه شعبان بیش از 1400 بسته معیشتی که پیوست فرهنگی دارد برای مناطق محروم توزیع خواهد شد.

در ادامه یک فایل پی دی اف که به صورت تفصیلی و در قالب محتوای گرافیکی فعالیت این بنیاد در سه ماه اخیر را نشان می دهد جهت دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.

 

گزارش فعالیت سه ماهه دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =