preloader

معیشت

اطعام مناسبتی

بسیاری از خیرین تمایل دارند که در مناسبت های مذهبی اعمّ از ایام سوگواری و عزا (نظیر محرم ,صفر فاطمیه و…) و اعیاد (نظیر غدیر ,قربان,مبعث و…) تعدادی از مومنین را اطعام نمایند. این آمادگی وجود دارد که غذای گرم با کیفیت مناسب و قیمت تمام شده در میان جامعه ی هدف توزیع شود.
از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که هرکس سه نفر از مسلمانان را اطعام کند خداوند اورا از سه بهشت اطعام میفرماید:بهشت فردوس,بهشت عدن و در خت طوبی!

دیون و اقساط

گاه نخبگان در زمان بحران برای برون رفت از معضل مالی خود مجبور به گرفتن وام می شوند و تا سالها گرفتار اقساط آن هستند. بدون شک کمک به ادای دین یک نخبه، تأثیر بسزایی در آرامش ذهنی وی و تلاش مضاعف برای انجام رسالتی که برای خود ترسیم نموده می باشد.
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: محبوب ترین کار ها نزد خداوند سه چیز است :سیر کردن شکم مسلمان گرسنه، پرداخت بدهی بدهکار و بر طرف ساختن اندوه وی! (مفاتیح الحیات ص 170)

بسته های معیشتی (ویژه متاهلین)

سال های آغاز تحصیل علم برای یک دانش پژوه از نظر معیشتی سخت ترین سال هاست خصوصاً اگر متأهل شده باشد. بنابراین کسانی که به علت تحصیل در دانشگاه و… دیرتر وارد حوزه شده اند و طبیعتاً برای نگذشتن سن ازدواج، در همان ابتدا تشکیل خانواده داده اند و به علت این که در ابتدای راه هستند هنوز شغل خاصی ندارند و با جدیت مشغول درس خواندن هستند نیاز به حمایت مستمر برای تأمین معیشت خویش می باشند.

تغذیه طلاب حجره نشین

با توجه به فضیلت بالایی که برای اطعام مؤمنین وجود دارد برخی از خیرین دغدغه مند تمایل دارند که در تأمین هزینه های سرسام‌آور غذای کسانی که غالباً از خانه و دیار خود هجرت نموده و در خوابگاه های مدارس علمیه سکنی گزیده اند شریک باشند.