preloader

سلامت و درمان

مراکز ورزشی (پیشگیری از بیماری)

یکی از معضلات بزرگ اهل علم، کمتر وقت گذاشتن ایشان برای ورزش و سلامت جسمانی است. گاه دیده می‌شود که عالم فاضلی که سالها برای خدمت به دین زحمت فراوان کشیده است به جهت ضعف جسمانی ناشی از عدم تحرک بدنی کارایی لازم برای نشر علم خویش را ندارد. در سال‌های گذشته با نگاه ویژه ای به بحث سلامت و درمان توجه شده است و هزینه کرد برای این بخش در اولویت برخی دغدغه مندان قرار گرفته است، زیرا معتقدند پیشگیری بهتر از درمان است!

درمان نازایی

از مشکلات اساسی مربوط به بحث رشد جمعیت معضل نازایی بانوان می باشد که متأسفانه حل آن نیز با هزینه های نسبتاً بالایی همراه است.
کمک به حل این مساله گامی بزرگ برای جوان ساختن ساختار جمعیتی میهن اسلامی است.

مراکز مشاوره و مددکاری

نیاز به مشاوره و راهنمایی در ابعاد مختلف زندگی خصوصاً برای خانواده ها و فرزندان امری پوشیده نیست. متأسفانه به علت درگیری فراوان ناشی و وظایف یک روحانی او را از سایر ابعاد باز می دارد. وجود مراکز معتبر برای این منظور ضروری است.

دندان پزشکی

با اینکه غالب افراد از بیمه بر خوردار هستند اما به جهت آن که هزینه های مربوط به درمان دندان و عفونت ها و آسیب های آن تحت پوشش بیمه ها نیستند ویا مبلغ آن از سقف حمایتی بیمه فراتر است شاهد آن هستیم که در این زمینه حجم تقاضای بالایی وجود دارد. گاه درد یک دندان به قدری خواب و خوراک را از فرد، سلب میکند که از کار های روزمره باز می ماند و از هر گونه فعالیت علمی و تلاش ذهنی عاجز می‌شود.

بیماری های خاص

برای یاری هرچه بیشتر بیماران مبتلا به سرطان, ام اس, دیابت, تالاسمی, هموفیلی و…. و کسانی که به دیالیز, پیوند کلیه, کبد و… نیاز دارند.
لازم است که خیرین دلسوز هر چه بیشتر برای این منظور همت گمارند.
پیامبر اکرم (ص)فرمودند :هر کسی برای نجات بیماری قدم بردارد از گناهان برون آید مانند روزی که از مادر متولد شده است!