preloader

فرهنگی تبلیغی

طرح امین

با توجه به این که آموزش و پرورش بزرگترین نهاد کشور است و با یکایک خانواده های ایران اسلامی در تعامل می باشد حضور مستمر روحانیون کارآزموده در مدارس از مهم ترین مطالبات فرهنگی است که از حوزه های علمیه وجود دارد. در سال های اخیر با هماهنگی بین مدیریت محترم حوزه و وزارت آموزش و پرورش، این مهم جامه ی عمل پوشید. اکنون شاهد آن هستیم که مدارس بسیاری در کشور با حضور روحانی مستغنی شده اند. یک دانش آموز وقتی از سال های آغازین تحصیل به صورت تنگاتنگ با یک مبلغ دینی در ارتباط باشد کمتر گرفتار شبهات دشمنان نظام و مذهب خواهد شد. همچنین می تواند مسائل و مشکلات روحی و خانوادگی خود را با یک «امین» مطرح کند و از او راهنمایی بخواهد.
از سویی با وجود این که این مبلغین، توقع خاصی نسبت به حق الزحمه ندارند اما هدیه ی حداقلی برای هزینه ی رفت و آمد ایشان باید در نظر گرفته شود. متأسفانه با وجود عطشی که در مدارس وجود دارد و اعلام آمادگی که توسط روحانیون جهادگر کارآزموده مشاهده می شود اما به جهت مشکلات مربوط به بودجه، خیل عظیمی از مدارس نسبت به این ظرفیت بزرگ، محروم شده‌اند.
درصددیم که با کمک های شما خیرین بزرگوار، تعداد زیادی از این «امین» ها را در دسترس دانش آموزان خصوصاً مدارس محروم قرار دهیم.

طرح هجرت

با توجه به آیه ی شریفه ی ۱۲۲ سوره: فَلَوْلَا نَفَرَ مِن کلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَائِفَةٌ لِّیتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِینذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَیهِمْ لَعَلَّهُمْ یحْذَرُونَ از دیرباز تبلیغ و هجرت روحانیت در بلاد مختلف یک سنت حسنه بوده که حقاً و انصافاً تأثیرات بسیاری در ابعاد مختلف برجای گذاشته است.
اما در سال های اخیر که شاهد رشد تهاجم دشمن به خصوص در عرصه های فرهنگی و دینی هستیم، مراجع و بزرگان دین تأکید بیشتری بر هجرت طلاب به مناطق کمتر برخوردار دارند.
با توجه به نقش کلیدی روحانیت و حوزه های علمیه در هدایت جامعه و مقابله با معضلات و منکرات باید گفت: بی شک رفع موانع مالی از سر راه کسانی که تمایل به اعزام به مناطق محروم دارند می تواند باعث شود که ما شاهد هجرت دائمی بیشتر روحانیون به شهرستان ها به خصوص مناطقی باشیم که از حیث وجود روحانیون با کمبودهای بیشتری مواجه هستند.
با توجه به اینکه بسیاری از مناطق محروم، قدرت تأمین هزینه های حداقلی روحانی مستقر در آن منطقه را ندارند می توانیم با کمک به این مقوله، سهم بزرگی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه داشته باشیم.

طرح بینات

در هر شهرستان تعداد زیادی ارگان، اداره، کارگاه، کارخانه و… وجود دارد که به علت نبود روحانی از نمازجماعت و برنامه‌های مستمر فرهنگی محروم است. از سویی طلاب بسیاری در مدارس علمیه ی این مناطق هستند که به جهت تحصیل، نمی توانند به مناطق تبلیغی اعزام شوند اما این امکان را دارند که روزانه یکی دو ساعت برای ارتباط با پایگاه های موجود در شهر خود وقت بگذارند. متأسفانه با وجود نیازی که در این زمینه وجود دارد و اعلام آمادگی که توسط طلاب جوان مشاهده می شود اما به جهت مشکلات مربوط به بودجه، خیل عظیمی از این پایگاه‌ها نسبت به این ظرفیت بزرگ، محروم شده‌اند و تنها مراکزی که بودجه ی مناسب برای دعوت از روحانی مستمر دارند بهره مند شده اند.
با کمک هزینه های شما عزیزان می توانیم مختصر هزینه ی رفت و آمد این طلاب را فراهم کنیم و تعداد زیادی از مراکز را به نعمت ارتباط مستمر با روحانیون دغدغه مند متنعم سازیم.
در خلال این ارتباط و نماز جماعت، معارف دینی و «بینات» الهی برای مردم بازگو می شود. خود را در ثواب این مهم، شریک کنیم!

هدایا و محتوای تبلیغی

کار رسانه ای و تبلیغب با وجود تأثیر فراوانی که دارد اما با هزینه‌هایی نیز همراه است. برخی از این هزینه ها مربوط به تولید آثار و مکتوب و محتوایی است که مبلّغ به همراه خود برای توزیع در جامعه ی هدف به همراه دارد.
همچنین اعطای هدیه هرچند کوچک به یک کودک، محبت فراوانی را در دل او نسبت به لباس روحانیت ایجاد می کند که در آینده ی او تأثیر بسزایی دارد.
خیرینی که افق های فراتری را برای کمک های مالی خود می بینند از این فرصت طلایی غافل نخواهند شد!